תגידו, מה זה סטוריטלינג – Storytelling ?

בגלל שאני עוסקת בסטוריטלינג לא מעט, אני כמעט ולא עונה על השאלה, מה זה בכלל סטוריטלינג. אבל לאחרונה שאלו אותי מספר אנשים למה אני מתכוונת, אז החלטתי לכתוב על זה קצת יותר לעומק ולעשות סדר.

רוב הסטוריטלרים יגידו לכם שזו אומנות. הם ינסו למכור לכם שזו לא טכניקה או שיטה, אלא שזו אומנות ויצירתיות נדרשת. ברור, זו הפרנסה שלהם (ושלי).

אבל סטוריטלינג בעיניי הוא היכלת לתכנן מה האימפקט שהייתם רוצים ליצור בתוך סיטואציה מסויימת, ולגייס את הדוגמאות והתיאורים הרלוונטים שיעזרו לכם ליצור אותו. 

בואו נלך רגע צעד אחורה

סטוריטלינג הוא היכלת לספר סיפור מדוייק, כשכל הפרטים שלו ממוסגרים ותורמים לנרטיב שאנחנו רוצים לייצר. כלומר, בראש ובראשונה היא היכלת להפריד בין עיקר לתפל. 

זכרו, סטוריטלינג הוא לא סיפור. שכן סיפור הוא רצף אירועים שאני מספרת, ללא אג׳נדה או נרטיב שאני מנסה להשריש. אני מספרת את הדברים כפי שקרו עם פרשנות מינימלית. 

אז למה לבנות סטוריטלינג | לפניכם 3 סיבות

1. אנשים קונים מרגש

כשאני מדברת על ״קנייה״ אני לא בהכרח מתכוונת לתהליך של מעבר כסף מיד אחד לשנייה, אלא גם אם אני רוצה לשכנע מישהו לעשות משהו, ״אני מוכרת״ את הרעיון. 

כשאני מצליחה לחבר מישהו לאג׳נדה שלי ויוצרת איתו נקודת חיבור, אני בהכרח מתחבבת על אותו ברנש, ולכן יהיה לי יותר קל לרתום אותו לצידי.

זה עובד עם קולגות, לקוחות ואפילו עם בני זוג.

2. סטוריטלינג הוא זכיר

אני זוכרת שהייתי באיזשהו כנס על אכילת מוצרים מהחי ודיברו על נתונים מאוד גבוהים שזיעזעו אותי באותו הרגע, אבל אין לי שום גישה דרך הזכרון לנתונים האלה – למרות הזעזוע. נתונים זה לא משהו שאנחנו זוכרים.

לעומת זאת, ראיתי סרטון על חזירון שנפל ממשאית ועבר לחוות שיקום. סיפרו כמה מזל יש לו, ומה קורה לדומיו. אחסוך מכם את הפרטיםי אבל בארה״ב לבדה יש 5,000 משאיות שמובילות בע״ח לשחיטה בכל רגע נתון. 

איך אני זוכרת את זה? סטוריטלינג.

יש לנו נטייה להתעלם מנתונים, מספרים וסטטיסטיקות, אבל יש לנו יכלת לקשר נתונים לסיפור אישי שנגע בנו, ריגש אותנו, הצחיק אותנו או אפילו הגעיל אותנו. ככה הסיפור האישי של החזירון עזר לי לזכור נתון כלשהו וכמובן לזכור את הפרצוף החמוד שלו. 

כשאתם בונים את הסטוריטלינג העסקי שלכם, תדעו שאתם צריכםי להכניס קצת יותר מכם באופן אותנטי כדי לחבר ולהיות זכירים עבור הלקוח.

3. סטוריטלינג יכול לעזור לכם בהכל!

העברת מסרים מדוייקים זה הבסיס לתקשורת והשגת מטרות. 

אם תדעו לזקק מה שאתם רוצים להגיד יהיה קל יותר למכור ללקוחות, לכתוב תוכן, לספר על השירותים שלכם, לספר על עצמכם, לבנות אסטרטגייה – סטוריטלינג עסקי יכול לעשות לכם רק טוב. 

יש לי קורס כזה, אפשר ללמוד עוד פה!

יאללה! תפרגנו ושתפו...
שיתוף ב pocket
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

אולי יעניין אותך גם

ניהולעצמאיים

3 טיפים חשובים לניהול זמן נכון

ניהול זמן נכון הוא העקב אכילס של מנהלים ועצמאיים. רוב העבודה שלנו נעשת דרך מחשבים וטלפונים שהם זללני הזמן הגודלים …

ניהול

סוגי מנהלים

אני תמיד מזכירה לעצמי שאין מנהל מושלם. גם אני כמנהלת פישלתי לא פעם ולא פעמיים. ישנה חשיבות עליונה לפיתוח מודעות …

טיפיםלהיות מותגמותג

איך להפוך למותג אישי

בעלי ובעלות עסקים רבים עסוקים בשאלה איך אפשר לייצר בידול לעשייה העסקית. התשובה של זה, היא להפוך למותג אישי. קבלו …

נגישות

הצטרפו לQueenLetter

קבלו ים של ערך ישירות למייל

+ קופון הנחה לקורסים שלי!

רוצים להפוך למותג?

כדאי לכם לבדוק את

הקורסים שלי