6 טיפים לשיפור הכתיבה השיווקית

Spread the love

 

תוכן שיווקי, או בשמו האנגלי content marketing הוא מנוע הצמיחה של המותג שלכם. הוא עוזר לכם ליצור אמון עם הקהל שלכם, להביע את עצמכם ולמשוך אליכם את הלקוחות המתאימים לעסק שלכם ובסופו של דבר גם למכור להם את השירותים שלכם. שיפור הכתיבה השיווקית זה משהו שהוא חובה לכל מי שצריך וצריכה לשווק את העסק שלהם.

אני כותבת בערך מכיתה ב׳ ועדיין אני לא מפסיקה ללמוד על יצירת תוכן, כתיבה והקסם ש content marketing יכול להביא לתוך העסק שלי ולמערכות היחסים עם הלקוחות שלי. אשמח לחלוק אתכם את הנקודות החשובות ביותר שעולות לי לראש כדי לשפר את הכתיבה והתוכן השיווקיים שלכם .

6 טיפים שיסייעו לכם בשיפור הכתיבה השיווקית לעסק

1. אל תתפשרו על איכות התוכן

נכון, סביר להניח ששמעתם אותי אומרת – תתחילו לזוז, העיקר שתייצרו תוכן מאשר שלא תעלו שום דבר.האמרה הזו נכונה, אך ורק בהתחלה של המסע הדיגיטלי שלכם. 

בהתחלה, ריבוי התוכן יוצר תנועה שהיא חשובה ליצירת באז סביבכם וסביב העסק שלכם. אבל ככל שהקהל שלכם יגדל, מה שישאיר את הקהל הזה סביבכם, הוא תוכן איכותי ושונה, שהם לא יכולים למצוא בשום מקום אחר בגוגל. 

כשאתם מייצרים תוכן – תרימו את הרף. פתחו את הרעיונות שלכם, השקיעו בויזואל נוצץ ו-וודאו שההגשה שלכם סוחפת. אבל הכי חשוב – תנו הרבה ערך!

2. תמחזרו

טיפים לכתיבה שיווקית: תמחזרו תוכן
מיחזור יכול להיות סופר יצירתי

אם אתם כמוני, אתם נותנים, באהבה גדולה, את התוכן הכי טוב שלכם ללא עלות. התוכן הטוב ביותר שלכם צרך מכם כמויות של זמן ואנרגיה בתהליך הכתיבה והיצירה.

אחרי כל ההשקעה הזו והכתיבה, והיצירה, והעריכה, והעיצוב… וכל הפעולות שנדרשו מכם לעשות כדי שהתוכן שלכם יהיה מושלם – בסוף הוא מככב במשך תקופה קצרה ברשתות החברתיות שלכם. זו בדיוק הבעיה, אנחנו משקיעים בטירוף בכתיבת הערך שלנו, ובגלל ריבוי התוכן, הוא נדחק למטה. הפתרון הוא פשוט, מחזרו אותו ופרסמו את אותו התוכן שוב!

חשוב לזכור שהקהל שלכם גדל, ומי שמתחיל לעקוב אחריכם עכשיו לא בהכרח קרא את כל מה שיש לכם לומר לפני שנה. וגם, שחלק מהקהל שלכם ישמח להיזכר במשהו שנתן לו ערך. תוכן שהוא טוב, הוא תוכן שיהיה לו ערך לתת.

אם יש לכם פיסת תוכן טובה, אל תהססו להשתמש בה שוב אחרי תקופת צינון ארוכה. אפשר גם לרענן את התוכן, לערוך אותו אחרת, להוסיף לו עוד זווית ולהפוך אותו לגירסה 2.0 משופרת. זה עדיין יקח לכם פחות זמן מלכתוב תוכן חדש. 

3. לפעמים כדאי לוותר על סטוריטלינג

בשוק מעצמי שהמשפט הזה יצא לי מהפה כרגע, אבל חלאס. כולם מתמקדים בסיפורים ומיליון דוגמאות והתוכן הופך להיות מלאה ומעייף. 

אין ספק שסטוריטלינג הוא כלי חזק ומיומנויות חיונית בשיווק וכתיבה. אבל ממש לא חייבים לאנוס סטוריטלינג על כל סוג של תוכן. 

קראתי לפני כמה ימים פוסט המסר שלו, אחרי שחופרים עמוק, הוא מקסים. אבל הכותבת החליטה לתת מלא דוגמאות ולספר על החוויה שלה בצורה כ״כ מפורטת. התוצאה הייתה פוסט מעייף ומציק שגללתי בו במהירות ותוך 30 שניות כבר הייתי בפיסת התוכן הבאה שפייסבוק הציעה לי. ואם אני עושה את זה, גם הקוראים שלכם עושים את זה.

לפעמים, פוסט בלוג פשוט שמשרת מטרה ומספק ערך עבור הקוראים שלך הוא די והותר. נסו להבין מתי הסטוריטלינג משרת את התוכן שלכם, ומתי הוא סתם תוספת כבדה ומיותרת. תסתכלו בפיסקה הקודמת, סיפרתי סיפור שתרם להעברת המסר לי. קצר, קולע ולא מלאה.

4. תזעזעו את הקהל שלכם

טיפים לכתיבה שיווקית: תזעזעו את הקהל!
לזעזע בקטע טוב, כן?

הקהל שלכם נחשף להמון תוכן, כל הזמן. מה שהוא יזכור, זה מה ששונה בנוף. משהו שיש לו ערך והתוכן שלו בועט. שונה. 

נקיטת עמדה לא פופולרית ופלירטוט עם מחלוקת יכולים להיות אסטרטגיה יעילה מאוד בתוכן שלכם. אבל גם אותנטיות וחשיפה אמיתית של מי שאנחנו. חשוב לנסות להיות נאמנים לדעות שלנו, גם אם הן לא פופולריות. 

לפני שנה בערך כתבתי פוסט על פידבק לא טוב שקיבלתי מארגון שהעברתי לו סדנה. זה הפתיע המון אנשים שאני חולקת כשלון ולא רק הצלחה. יודעים מה? הקוראים שלי העריכו את הכנות ואפילו קיבלתי 17!!! הודעות בפרטי של סיפורי כשלון של אנשים אחרים. 

התוכן שלי בחודש שלאחר מכן, היה עם התפוצה הכי גדולה שלו ever… 

אותנטי זה מוכר.

נסו להבין מה הם ערכי הליבה שלכם, מה הן הדיעות המוצקות שלכם לגבי דברים שקורים. מהי האמת הפנימית שלכם. חושבים שמשהו הוא בולשיט? תכתבו עליו. חושבים שנעשה עוול למישהו? תכתבו על זה. מרגישים שיש דרך אחרת לעשות משהו? אל תפחדו שיחשבו אתם מוזרים / לא יודעים על מה אתם מדברים / שרלטנים – תכתבו את זה. יש מקום ברשת לדיעות שלכם. כל עוד מה שאתם כותבים עליו מגיע ממקום אותנטי ואמיתי, יהיו מי שיתחברו למה שאתם כותבים.

לכתוב משהו אחרת ישרת אתכם הרבה יותר טוב מלכתוב שוב את אותו הדבר שהקהל שלכם כבר שמע עליו.

5. תתרגלו כתיבה

טיפים לכתיבה שיווקית: תתרגלו כתיבה
אין מנוס מלכתוב… רק ככה לומדים

יש לי לקוח, שאני שרופה עליו, באמת. הוא רוצה לכתוב תוכן שיווקי לבעלי עסקים. אבל חוסר הניסיון שלו בתחום משפיע על הביטחון שלו. וזה, זה המכשול הגדול ביותר שלו. כל עוד הוא לא כותב ללקוחות, מנסה ויוצא מאזור הנוחות – הכתיבה שלו לא משתפרת. היכולות שלו נשארות סטטיות.

כתיבה, כמו מיומנויות רבות, היא שריר שחייבים לאמן. 

כדי לשפר את יכולות הכתיבה, חייבים להתחיל בקריאה של תוכן. ספרים מקצועיים, ספרי עיון, סיפורת ובלוגים ירחיבו לכם את הסגנון. כתיבה ותרגול שלה, גם אם זה פוסט קצר או התקדמות בפרוייקט גדול יותר -יעזרו לכם להשתפר.

וכמובן ניתוחים של טקסט.

נתקלתם בטקסט שאהבתם? נתחו אותו, תבינו מה המבנה שלו, מה הן המילים שתפסו את תשומת הלב שלכם. קבלו ממנו השראה ותנסו לייצר משהו דומה. ככה מתקדמים. ככה משפרים את הכתיבה השיווקית שלכם. ניסוי, טעייה ופידבק מהקהל. זה שם המשחק.

6. תענו על שאלות שמעניינות את הקהל שלכם

אם יש שאלות שמעניינות את הקהל שלכם – תענו עליהן. 

אם תעשו רשימה ארוכה של כל השאלות שמעניינות את הקהל שלכם ותענו עליהן, הקהל הנכון יגיע. וככל שהתשובה תהיה עמוקה יותר, בועטת יותר, מפורטת יותר – ימשיכו לעקוב אחריכם. איך להגיע לשאלות שמעניינות את הקהל שלכם? הו, טוב ששאלתם. ממש ממליצה לפתוח גוגל שיטס ולעשות רשימה של שאלות או נושאים שהקהל שלכם כותב בתגובות. זה יכול להיות על פוסטים שלכם או כל פוסטים של קולגות, בקבצותת רלוונטיות וכו… בתוך האינגייג׳מנט הגבוה של הקהל שלנו מסתתר לו אוצר מדהים. אוצר השאלות.

מתוך הקובץ המרוכז עם כל הנושאים והשאלות, תחלצו את מה שמעניין את הקהל שלכם ותכתבו על זה. זה כזה קל. וזה בול בפוני.

אני התחלתי לכתוב את המאמר הזה אחרי שבשלושה שבועות האחרונים השאלה ״איך אני יכולה לשפר את התוכן השיווקי שלי?״ עלתה בוריאציות כאלה ואחרות. עצם העובדה שהשאלה הזו עלתה יותר מפעם אחת ושלקחתי את הזמן לענות עליה ולחשוב מה הנקודות הכי חשובות שאני יכולה להרחיב עליהן – הופכת אתת התוכן לאטרקטיבי. 

לסיכום, הכתיבה השיווקית שלכם רק מחכה שתתחילו לכתוב. לכולנו יש את היכלת לכתוב תוכן מדהים. באמת. אבל המחשבה האם משהו הוא מדוייק או לא, מכבידה עלינו. אם תקשיבו לקהל שלכם, תבחרו נושאים מעניינים ותתחברו לדיעה האמיתית שלכם, כזו שתחדש עבור הקהל שלכם ולא רק תעשה קופי-פייסט לתוכן שכבר נכתב – ההצלחה מהכתיבה השיווקית שלכם תחכה לכם ממש לא רחוק.

וכמובן, מוזמנים להתייעץ איתי תמיד.

שיווק ותוכן

חקרו עוד בנושא

נגישות

רוצה שהלקוחות שלך יבינו למה לקנות *דווקא* ממך?

לחיצה על הכפתור תקרב אותך למצוא את הבידול שלך