סוגי אסטרטגיות תוכן שאתם חייבים להכיר

Spread the love

 

יצירת אסטרטגיית תוכן נוטה להפחיד אותנו, בעיקר כי היא מורכבת ויש לה הרבה מאוד חלקים. אז חילקתי אותה ל-3 תתי אסטרטגיות תוכן שאפשר להשתמש בהן בנפרד או יחד – העיקר שישיגו את המטרה הרצויה של העסק שלכם.

כשאני מדברת על אסטרטגיה שיווקית, אני שומעת הרבה מהלקוחות שלי שהם רוצים ״לידים״ או יותר נכון ״כמה שיותר לידים״. 

המח אומר לנו שאם יש לנו הרבה לידים, כלומר הרבה פניות, אז גם שורת הרווח שלנו גדלה. וזה לא נכון. יכולים להגיע הרבה מאוד פניות שהן לא רלוונטיות בכלל והמותג שלכם יבזבז הרבה מאוד משאבים כדי לחזור לכולם. 

כשמדברים על אסטרטגיה שיווקית, אני בכלל לא חושבת על לידים. לא בהתחלה לפחות. קודם כל חשוב להבין איך שלושה אלמנטים מרכזיים מתחברים לאסטרטגיה: קול המותג, ערכי הלקוח האידיאלי של המותג ונתוני השוק . באופן הזה, נוכל ליצור אסטרטגיה שתשרת את העסק שלכם ואת הלקוחות שלכם באופן ייחודי.

אבל השלב הראשון הוא להבין לעומק את המטרות של העסק כשזה נוגע לשיווק תוכן דיגיטלי. רק הגדרה מדויקת של המטרה, תעזור לנו לבנות את הצעדים הנכונים להשיג אותה. אנחנו צריכים לדעת לאן אנחנו רוצים להגיע – ואז למפות את אופציות הפעולה שיש לנו עם כלי שיווק. 

מבלי להכינס לכל אסטרטגיות השיווק הקיימות, ישנם שלושה סוגים עיקריים של אסטרטגיות שיווק תוכן שכדאי לכם להכיר: מנהיגות מחשבתית, יצירת לידים וקידום אורגני. 

כל אסטרטגייה בפני עצמה יכולה לעזור לכם להתקדם לעבר המטרה שלכם. אפשר להשתמש בכל אחת מהאסטרגיות בפני עצמה ואפשר אפילו לחבר ביניהן לאסטרטגיית-על. הכל כמובן תלוי במטרה שהצבתם.

1. מנהיגות מחשבתית ויצירת אוטוריטה

סוגי אסטרטגיות תוכן - מנהיגות מחשבתית ויצירת אוטוריטה | Types of content strategies - thought leadership and creating authority

מנהיגות מחשבתית היא היכלת שלנו לקחת רעיונות קיימים ולתת להם זווית חדשה, מעניינת ושונה ממה שמוצג בתחום שלנו. זו היכלת לחבר כמה עולמות תוכן וליצור משהו חדשני כדי להוביל את התחום אליו אנחנו שייכים. 

אנשים שהם אוטוריטה בתחום שלהם מצליחים לקבל ראיונות חשובים במדיה, להשיג עסקה עם הוצאת ספרים ומצליחים למכור את המוצרים שלהם עם הרבה פחות התנגדות. 

כשמדברים על אסטרטגיה שיווקית, ההתמקדות העיקרית של מנהיגות מחשבתית היא הגדלת החשיפה בעקביות. מדובר במתמטיקה פשוטה בה נמדוד לכמה אנשים חדשים נוכל להגיע עם התוכן שלנו ואיך הקהל שלנו ממשיך לגדול באופן סיסטמתי. 

יש לאסטרטגיה הזו 2 מאפיינים חשובים.

המאפיין הראשון של מנהיגות מחשבתית הוא סוג התוכן שאתם מייצרים. 

נכון, אנחנו חיים בעולם של קאנבה ותבניות תוכן שעוזרות לנו. אבל ככה לא הופכים לאוטוריטה. התוכן שלכם חייב להיות חדש, בועט, מעמיק ומושך תשומת לב.

זה בדיוק הזמן לעשות קצת עבודת עומק ולהבין באיזו דרך חדשה אפשר להציג את התוכן, את זווית הראייה שלכם. איך אפשר לבנות מודלים חדשים, מיתוג טרמינולוגי בועט ומשהו שלא יראה עוד מאותו הדבר שקיים בתחום שלכם. 

כשמדברים על תוכן ליצירת אוטוריטה, זה לא סוג התוכן שאפשר פשוט ליצור על הדרך.
תוכן טוב הוא לא כזה שקמים בבוקר ואומרים ״שיט, יום שלישי היום ועוד לא כתבתי כלום״. אלא יש צורך בחשיבה אסטרטגית חשובה ולשאול איזה אופי היינו רוצים לצקת לתוך המותג שלנו. לתוך האוטוריטה שאנחנו מייצרים.

אין הלימה של אחד לאחד בין האופי שלנו לבין האוטוריטה המקצועית שלנו, ולכן חייבים למפות בצורה טובה את התכנים, הרעיונות והערך המוסף שאפשר לשמוע רק אצלכם.

תזכרו- אם אפשר לחפש את זה בגוגל, אז מדובר בתוכן טכני לחלוטין. 

נסו להבין איך אפשר להנגיש את המחשבה שלכם, הייחודיות של מה שאתם מציעים ואת הנסיון שלכם לתוך התוכן. 

למשל, היה לי לקוח בתחום בניית האתרים.
רוב התוכן שהוא הוציא החוצה זה טיפים על בחירת ספקים והאקים לבניית אתרים.

כששאלתי אותו מה מיוחד במה שהוא עושה, הוא אמר שהטרנספורמציה שהוא עושה לנכסים דיגיטליים זה מדהים. במילים פשוטות, הלפני והאחרי של האתר.

מעולה! זה אומר שהיינו עסוקים בלהראות את הלפני והאחרי של האתרים שהוא עבד עליהם, תוך כדי שהוא מראה את החשיבה היצירתית שלו ואת המחשבה על המטרה של הנכס הדיגיטלי. 

עם זה כבר אפשר ליצור תוכן מעולה.

המאפיין השני שחשוב לקחת בחשבון כבונים אוטוריטה היא מערכת של פרסום והפצה של התוכן. 

הגדלת הקהל הקיים הוא פקטור הכרחי ביצירת אוטוריטה. זה אומר שצריך להגיע לאנשים חדשים כל הזמן וגם להיות מספיק אטרקטיביים כדי שאנשים יצרכו את התוכן, יקראו אותו וישתפו אותו עם אחרים.
זה אומר שיש חשיבות של פרסום התוכן לא רק באתר שלכם, אלא לחלוק אותם ברשתות החברתיות. מדובר בתוכן עומק מלא בסטוריטלינג ודוגמאות שיכולות לעזור לאחרים.

חלק מהאסטרטגיה שאני ממליצה עליה, היא לנסות לעשות שיתופי פעולה עם אנשים אחרים ולהגיע לקהל חדש דרך החיבור עם אוטוריטות אחרות בתחומן. 

2. יצירת לידים מדויקים

סוגי אסטרטגיות תוכן - יצירת לידים מדויקים | Types of content strategies - generating accurate leads

אסטרטגיית שיווק תוכן ליצירת לידים מתמקדת בעידוד אנשים להצטרף לרשימת תפוצה כדי שתהיה לך הרשאה להישאר בתודעה שלהם ובתכלס גם להמשיל לשווק ולמכור להם.
כדי ליצור את האסטרטגי הזו, נדרשים שני אלמנטים: תנועה ו״הוק״ או חכה, אם תרצו. איזושהי הצעה מפתה שהקהל המדויק לא יוכל לסרב לה וישאיר את הפרטים שלו כדי לקבל את אותה מתנה.

תוכן שמניע תנועה גדולה נראה שונה מתוכן של מנהיגות מחשבתית ליצירת אוטוריטה. 

לעתים קרובות התוכן הוא לא עמוק או ארוך, אלא תוכן שימושי שעונה על צורך מוגדר של הקהל שלכם, ולכן הם מוכנים ״לשלם״ בפרטי הקשר שלהם. 

כל המדריכים שאתם רואים, הדרכות נקודתיות, צ׳קליטסים – כל זה למעשה מנגנונים ליצירת לידים. 

צריך לזכור שמאז שהקורונה נכנסה לחיינו, יש אינפלציה בתוכן.

או בשפת הרחוב – יש תוכן כמו זבל. אם אתם באמת רוצים להשקיע ולבנות מוצר שייצר עבורכם לידים, אתם חייבים להבין מה מדיר שינה מעיניי הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

מה יהיה הדבר הזה שיחסוך להם זמן / אנרגיה / כסף. מה יעשה להם סדר ויקצר להם את הדרך. 

למרות שאתם נותנים מוצר מתנה, הוא מספר עליכם ועל הידע שלכם. הוא מספר איזה מן נותני שירות תהיו. הוא מספר על המקצועיות וההבנה שלכם. תשקיעו במוצר הזה.

כדי לגדול באמת, צריך לפרסם בתשלום.

להגיע לקהלים חדשים שעוד לא נחשפו אליך. 

חייבת להגיד שאני נשארת בתחום האורגני בינתיים, כי היו לי חוויות לא טובות עם משווקים בתשלום – אבל אין לי ספק שזה לוקח את הלקוחות שלי לשלב הבא ושגם אני אצטרך להתגבר על הסלידה שלי ולהתחיל להשתמש בפרסום ממומן כדי לגדול אפילו יותר.

3. שיווק אורגני – להשתמש במילים של הלקוחות שלכם

סוגי אסטרטגיות תוכן - שיווק אורגני, להשתמש במילים של הלקוחות שלכם | Types of content strategies - organic marketing, use the words of your customers

הסוג השלישי של אסטרטגיית תוכן מייצר תוכן שימשיך לעבוד עבור המותג שלכם גם שנים קדימה.
מדובר ביכלת לנתח מה הקהל המדויק שלכם לחפש ולכתוב סביב זה תוכן, תוך שימוש במילים הנכונות. 

התהליך עצמו הוא כמובן תהליך של אופטימיזציה של מילים, או בשמו הרשמי SEO

כמעט כל עסק יכול להינות מהפירות של תהליכי אופטימיזציה עבור מילות החיפוש, במיוחד בארץ, שהחיפוש נעשה בעברית וזה ברור מי קהל היעד.

כי, דה, רק ישראלים מדברים עברית (או יהודים גלותיים, אבל אם הם מחפשים משהו בעברית, זה כנראה רלוונטי).

כשמדבור באסטרטגיית שיווק אורגני, החכמה היא לדעת מה אנשים באמת מחפשים, איך הם משתמשים במנועי החיפוש ומה הן המילים המדויקות שהם משתמשים בהן.

עכשיו, לא מדובר רק במילים בודדות, אל צמדי מילים ואפילו ״זנבות ארוכים״ שזה כמה מילים שבהכרח מחפשים אותם יחד. 

אחת הדוגמאות המופלאות שאני יכולה לתת היא שכשהתחלתי ליצור תוכן, כתבתי כתבה על סטוריטלינג, אבל הייתי ממש מתוסכלת שעם הזמן, למרות שהיא הופיעה בעמוד הראשי, היא הייתה איפשהו למטה.

אז אחרי מחקר קטן, הבנתי שמה שאנשים מחפשים זה ״דוגמאות סטוריטלינג״, אז לקחתי את צמד המילים הזה ויצרתי סביבו כתבה.

ונחשו מה, היא עד היום התוצאה הראשונה של החיפוש הזה. 

מחקר מילים מצריך הרבה פעמים איש או אשת מקצוע שיעשו את החיפוש עבורכם ויחלצו את המילים והביטויים המתאימים. וגם אין ספק שזו לא מעט עבודה, אבל אסטרטגיה אורגנית היא לטווח הארוך.

כשיצאתי לעצמאות כתבתי כתבה על ״נטישת עובדים״ ועד היום מדובר באחת הכתבות שמככבות אצלי בסטטיסטיקות. למרות שהכתבה הזו נכתבה לפני 5 שנים, אנשים עדיין מוצאים אותה בעלת ערך ונכנסים אליה (בין אם היא צריכה להיות באתר שלי למרות שהפוקוס שלי השתנה, זו כבר שאלה אחרת).

לסיכום,
כל עסק צריך למצוא את האסטרטגיה המתאימה עבורו.

זה ממש בסדר, להשתמש רק באסטרטגיה אחת או להחליף בין הסוגים בהתאם למטרות שלכם. 

צריך לזכור שתמיד יש חפיפה מסוימת בתוצאות. כאשת שיווק זה ברור לי כשמש שאסטרטגיה אורגנית שנשענת על מילות חיפוש נועדה להביא לקוחות פוטנציאליים שמחפשים את המוצר או השירות ברשת, כך שזו גם אסטרטגיית יצירת לידים במובנים מסוימים כי אני יכולה להשתמש במילות חיפוש שיובילו לעמוד נחיתה או דף מוצר. אסטרטגיה של מנהיגות מחשבתית ויצירת אוטוריטה מן הסתם יכולה ליצור לידים רלוונטים לעסק. ואסטרטגיית יצירת לידים יכולה באותה מידה לייצר דיוק עבור מילת מפתח מסוימת או שתזכה להכרה כנכס של אוטוריטה.

ועדיין, למרות החפיפה, אני ממליצה להסתכל על האסטרטגיות האלה כנפרדות ולבנות תכנית אסטרטגית מבוססת גישה לכל מטרה שיווקית שיש לכם.

 

חיזוק המותג והאוטוריטה
שיווק ותוכן

חקרו עוד בנושא

נגישות

רוצה שהלקוחות שלך יבינו למה לקנות *דווקא* ממך?

לחיצה על הכפתור תקרב אותך למצוא את הבידול שלך