5 דברים שכדאי לכם לדעת אם אתם רוצים להפוך למותג

Spread the love

 

עסקים כבר מזמן הפכו למותגים, עובדים הפכו לטאלנטים או למותגים אישיים – ולנו נשאר רק להבין מה הם חוקי המשחק ולבנות את המותג שלנו. אין דרך אחרת. הנה חמישה דברים שממש כדאי לכם לדעת כדי לא להישאר מאחור.

יש המון אנשים שהם מאוד טובים במה שהם עושים, אבל המוצר האמיתי הוא לא השירות שלהם. הוא הם. 

קחו את טוני רובינס למשל. השירות שלו הוא לכאורה שינוי תפיסתי בו אנחנו נאמין שאנחנו יכולים לעשות הכל. לסגור את המינוס, להשלים עם העבר ואפילו לפתוח עסק מצליח. 

אנחנו מצליחים להאמין לו, בגלל הסיפור האישי שלו. טוני גדל בדירה קטנה בקליפורניה ועבד בעבודות תחזוקה כדי להאכיל את אחיו הקטנים, שכן אמא שלו הייתה אלכוהוליסטית ונרקומנית. הוא עזב את הבית בגיל 17 ולקח לו עוד שנים רבות עד שעשה שינוי. אם הוא יכול, גם אנחנו יכולים. הוא מוכר לנו חלום. טוני רובינס הוא מותג. הוא ולא השירותים שלו.

אופרה ווינפרי נולדה להורים בני עשרה לא נשואים, התגלגלה ממוסד למוסד, חיה ברחובות ואפילו נאנסה מספר פעמים. ילדותה הקשה מגיעה בדיסוננס עצום לכך שהיא האישה השחורה העשירה ביותר בארה״ב (יותר מביונסה!). הסיפור שלה, הקונפליקטים והתהליכים שעברה, הופכים אותה להיות מושא הערצה. ברור לכל שאופרה היא אישה מוכשרת וחכמה, אבל הסיפור האישי שלה הוא זה שהופך אותה למותג מדהים. 

בעוד שאני בספק שמישהו מאיתנו יהפוך לאופרה ווינפרי הבאה, חשוב שנדע שהיום כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להיות מותגים. כאלה עם מעגל השפעה, אמירה חדה וזכירות במדיה. 

אנחנו רק צריכים למצוא את המילים הנכונות לספר את עצמנו נכון, קודם כל לעצמנו. אח״כ, פשוט לעקוב אחרי מספר כללי אצבע פשוטים (יחסית).

 1. הפכי למלכת הטירה (או מלך הארמון)

להפוך למותג זה להפוך למלכת הטירה (או מלך הארמון)

יש לנו אינטרנט. בואו נשתמש בו בחכמה. הדרך הטובה ביותר להפוך לאוטוריטה בתחום שלך היא לתת ערך. הרבה ערך. מאמינה שאני לא מחדשת לאף אחד כשאני אומרת שמי שנתפס כמומחה בתחומו יהיה חשוף ליותר הזדמנויות, השפעה וגם יוכל לגבות מחיר גבוה יותר. 

פלאש-ניוז, אין צורך להיות הכי טוב בעולם – צריך לתפוס נישה שבה יש לך את הערך הגדול ביותר ולהתחיל לחלק אותו לכולם. זו פיקציה שצריך לשמור דברים בשרוול, בסופו של דבר – ככל שתתנו ערך גדול יותר – תתפסו כמומחים גדולים יותר בתחום. ואז, לפני שתשימו לב, תוכתרו למלכי הנישה ותהפכו לאוטוריטה. 

2. תרשו לעצמכם להיות אתם

אין טעם לזייף! כשאתם בונים את המותג האישי שלכם, אתם למעשה נותנים הצצה למי שאתם. אנשים מעריכים אותנטיות, מתחברים אליה ויודעים שאתם הפרסונה ממנה הם רוצים לרכוש.

אותנטיות מזמנת לה קישור רגשי עמוק, תחושה של הכרות מקדימה וחיבור שמאפשר ללקוח להגיד ״מכל המומחים בתחום, אליה הכי התחברתי״. זה בסדר שיהיו אנשים שלא יתחברו אליכם, תזכרו שלא כולם הם קהל היעד שלכם ואתם רוצים למשוך רק את האנשים הנכונים. 

אההה ועוד משהו, להיות אותנטיים לא אומר לחשוף הכל. אתם מחליטים כמה מהחיים האישיים שלכם אתם חושפים לעוקבים שלכם. יש לזה סיסטמה שלמה שאני מלמדת בקורס שלי ״מעסק למותג״

3. מרתון מתחיל בצעד ועוד אחד ועוד אחד…

להפוך למותג זה מרתון מתחיל בצעד ועוד אחד ועוד אחד

עקביות היא שם המשחק. אי אפשר לצפות שתוך שבוע תהפכו להיות שם דבר.
האמון עם הקהל שלכם נבנה לאורך זמן. אתם צריכים לעבור שלב של מודעות אליכם ולמותג, זה השלב הארוך ביותר והוא דורש זמן, עקביות ולתת המון המון המון ערך. 

פתאום, בלי שתשימו לב, יהיו לכם גרופיז שרק מחכים לשמוע (או לקרוא) מה שיש לכם להגיד.

4. תהיו בפרונט, אבל תדעו שיש לזה מחיר

רוצים מעורבות אמיתית ויעילה? תראו את הפנים שלכם.

אין דבר כזה להפוך למותג מצליח, בלי שאנשים מכירים אתכם. אנשים צריכים להיחשף לפנים שלכם, לעשייה שלכם, לערכים שלכם וכמובן גם לאישיות שלכם.  תתחילו להביע את דעתכם בקהילות שונות, מדיות חברתיות שונות. עשו את זה בכתב, בוידיאו ובתמונות.  

אל תפחדו להביע דעה על נושאים שאתם מרגישים שהם קרובים לליבכם, ככה תוכלו ליצור קשר עם אנשים שחשים זיקה מסוימת לנושא כזה או אחר. שימו לב שנושאים פוליטיים, מגדריים ואידאולוגיים אחרים מהווים כר פורה לדיונים נפיצים. היכנסו לדיונים כאלה בידיעה שחלק מהאנשים לא ירצו להיות חלק מהשיח שלכם (וזה ממש בסדר! אבל חשוב לדעת את זה)

5. תלמדו בצורה מסודרת איך להפוך להיות המותג שמתאים לכם להיות

ללמוד בצורה מסודרת איך להפוך להיות המותג שמתאים לכם להיות

אל תנסו לחקות אנשים אחרים. אתם רוצים להיות אתם. 

יש המון דרכים להפוך להיות אוטוריטה בתחום שלכם. לא הכל יתאים לכם. 

מותגים צריכים להכיר את עצמם, להגדיר ערכים, חוזקות וכמובן לבנות בסיס מיתוגי מתאים שמבוסס על עוגני המותג (שלכולנו יש). חשוב שתבנו אסטרטגיית תוכן משמעותית, תלמדו למכור את עצמכם ואת השירותים שלכם וכמובן תייצרו שפה עיצובית.

את כל זה אפשר ללמוד בקורס ״מעסק למותג״

חיזוק המותג והאוטוריטה
סטוריטלינג ופרזנטציה

חקרו עוד בנושא

נגישות

רוצה שהלקוחות שלך יבינו למה לקנות *דווקא* ממך?

לחיצה על הכפתור תקרב אותך למצוא את הבידול שלך